Aktuality Toggle1. liga, 10. kolo, GROP A – ŠK Sokol Vyšehrad 7 : 1

Jasné vítěztví Áčka v 10. kole. Stručný zápis provedl Michal Špaček 

Jen pár slov k včerejší jarní oslavě Áčka. Když jsem včera přišel ve dvě do hrací místnosti, už to bylo 4,5:0,5 (vyhrál Akaki, z Británie se navrátivší Jan Petr a velmistr Cvek, mistr Studnička remízoval s mistrem Šuráněm, a Pavel Postupa porazil předsedu Vyšehradských JUDr. Vaňka – ten na nás nebude letos vzpomínat v dobrém) a přítomní členové vejboru a kapitán na mě volali, že je po zápase a rozhodnuto.  

Přesto jsem se šel mrknout na zbylé tři partie a udělal jsem dobře. Mistr Tričkov hrál letos v Áčku poprvé bílými a ve věžové koncovce s dvěma pěšci navíc spolehlivě přehrál Radka Londýna. Soupeř Filipa Umance měl také dvě pěšce méně ve věžové koncovce, ale vymyslel podivuhodný patový obrat. Na pak mistr Jurásek přetlačil ve čtyřvěžové koncovce důmyslným královským manévrem pana Broukala z pozice, kterou bych určitě nevyhrál, do pozice, kterou bych vyhrál snad i já.

Pak politbyro začalo řešit logistiku závěrečného zápasu v Neratovicích – kdo vezme prapory, odkud se po půlnoci vyrazí, po jaké trase se půjde a kdo z chodců pak usedne k partii, usměvavý mistr Tričkov na oslavu své první bílé partie salutoval pivem odcházejícím divákům i soupeřům, šéfúčetní rozdával prémie – no pěkné to bylo.

Tak na první ligu i příští rok!

Michal ŠpačekŠachový klub GROP
ShutDown